Гомеопатичне лікування

Гомеопатія

Гомеопатія — це вид альтернативної медицини, що пропонує використання малої концентрації, потенційованих (розведених) препаратів, що, ймовірно, викликають у здорових людей симптоми, схожі на хворобу пацієнта.

Гомеопати протиставляють концепцію лікування за псевдонауковим принципом «подібне подібним» .

Гомеопатичне лікування проводиться за єдиним планом, в основу якого покладено принцип подібності. Патогенез ліків або лікарська хвороба, повинні відповідати стану даного хворого. В основі цього лежить однакове порушення функцій, викликаних лікарською речовиною і хвороботворним фактором. В обох випадках однаково порушена саморегуляція організму.

Для відновлення нормальної діяльності організму гомеопатичний лікарський засіб дається в мізерно малих дозах. Мета такого призначення – викликати найменше роздратування рецепторів, налаштованих на цей подразник.

Гомеопатичний лікарський засіб, будучи носієм інформації, у своїй малій дозі містить мізерно малу порцію енергії, але достатню для приведення в рух всієї регулюючої системи організму. Про ефект дії лікарського засобу гомеопатія робить висновок  на основі характеру реакції хворого.