Лікувальний масаж (ручний, апаратний)

Лікувальний масаж
Масаж, що застосовують для лікування різних захворювань і ушкоджень, називається лікувальним. Він є ефективним засобом функціональної терапії І тому використовується на всіх етапах медичної реабілітації хворих.
Масаж призначають дорослим і дітям у комплексному відновному лікуванні захворювань серцево-судинної, дихальної і нервової систем, опорно-рухового апарату, внутрішніх органів, шкіри. Його застосовують після травм, у хірургії, гінекології, а також з метою профілактики.
Лікувального ефекту масажу досягають дозованими механічними діями на тіло хворого.
Механічна дія масажу полягає у зміщенні та розтягненні тканин, видаленні злущених поверхневих клітин шкіри, підвищенні температури ділянки тіла, що масажують; надходження біологічно активних продуктів, розкритті і розширенні просвіту капілярів; підсиленні крово- і лімфообігу. Все це сприяє ліквідації застійних явищ і набряків, збільшенню рухливості тканин і суглобів, відновленню їхніх функцій.
Лікувальний масаж проводиться у формі загального і місцевого масажу ручним (мануальним) чи апаратним методом або комбінованим, тобто з вико-ристанням першого та другого методу.
Ручний масаж є основним методом, тому що його можна застосовувати у простих умовах, в лікарні і вдома, на ранніх етапах лікування. Завдяки додат-ковому відчуттю і візуальному контролю масажиста за реакцією пацієнта на різноманітні прийоми дає змогу витончено диференціювати методику ліку-вального масажу, підвищуючи його ефективність.
Апаратний масаж виконують спеціальними апаратами шляхом безпо-середнього контакту зі шкірою або через повітряне чи водне середовище. Основними видами його є вібраційний, вакуумний (пневматичний) і гідро-масаж.
Показання:
- Погіршення тонусу м’язів
- М’язове і психоемоційне перенапруження
- Ниючі болі і відчуття дискомфорту в районі спини
- Неврологічні хвороби
- Порушення сну
- М’язова кривошия
- Артрити неврогенного походження
- Пародонтит
- Ожиріння