Ін’єкційна терапія тригерних зон

Ін’єкційна терапія тригерних зон

Одним з найбільш ефективних методів усунення тригерних точок є введення місцевого анестетика в активну тригерних точку. Запорукою успіху є підбір анестетика і влучне попадання в ціль.

Тригерні точки це – локальний гіпертонус м’язів (спазми м’язів), підшкірної клітковини, фасції і окістя, що виявляються при пальпації і проявляються інтенсивним болем.

Ін’єкційна терапія тригерних зон

Під локальним гіпертонусом м’язи або міофасціальною триггерною точкою розуміють дуже чутливу ділянку в ущільненому тяжі скелетного м’яза або фасції.

Поділяють тригерні точки на активні і латентні. Перші зустрічаються відносно рідко і проявляються спонтанної болем, що підсилюється при розтягуванні м’язів; другі – широко поширені і виявляються тільки при пальпації.

Найбільш часто тригерні точки зустрічаються в м’язах шиї і плечового пояса (трапецієподібному, ротаторів шиї, драбинчастих м’язів, м’язів що піднімають лопатку, надлопатоткових, надостних, підостних), а також м’язів ділянки таза і жувальної мускулатури.

Ін’єкційна терапія тригерних зон

Недостатній ефект такого лікування може бути лише при досить глибокому розташуванні м’язів або у пацієнтів з надмірним розвитком підшкірно-жирової клітковини.

Загалом процедура безпечна і добре переноситься пацієнтами.  Результати часто перевершують всі очікування.