Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі

Методи лікування, що застосовуються у нас:

Постізометрична релаксація м’язів, зв’язок, фасційМ’які техніки мануальної терапії
Лікувальний масаж (ручний, апаратний)Тракція (сухе витягування) хребта
ГолкорефлексотерапіяЛікувальна фізкультура (індивідуально)
Плазмоліфтінг в неврологіїФізіотерапія
Ін’єкційна терапія тригерних зонКінезіологічне тейпірованння
Електроакупунктура і електростимуляціяІнформаційна терапія
Гомеопатичне лікуванняНутрицевтичне лікування
Медикаментозна терапія

 

Мануальна терапія (від лат. «Manus» – рука) являє собою комплекс маніпуляційних прийомів, які направлені на діагностику та лікування хвороб хребта, суглобів, патологічних змін у м’язах і зв’язках, кісток черепа, внутрішніх органів.

 Особлива цінність мануальної терапії полягає в тому, що вона здатна вирішувати численні проблеми, які часом просто неможливо вирішити медикаментозними засобами.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі
В мануальній медицині використовується безліч технік, які по різному впливають на організм. В залежності від загального стану пацієнта, його віку, діагнозу, враховуючи можливі протипокази, супутні захворювання, обирається відповідна і прийнятна в його ситуації техніка.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі

Сьогодні все більшої популярності набувають «м’які мануальні техніки», які являють собою найбільш щадний метод лікування, що добре переноситься пацієнтами та дозволяє використовувати їх для лікування дітей, вагітних і літніх людей без ризику розвитку ускладнень. Це, зокрема, мануальна терапія за методом проф. Карела Левіта, яку ми широко застосовуємо.

 

Постізометрична релаксація м’язів – це мануальна техніка, яка полягає в м’якому впливі на м’язи за допомогою спеціальних прийомів, що дозволяє ефективно усувати м’язеві спазми, контрактури, больові відчуття в опорно-руховому апараті, поліпшувати свободу рухів в міжхребцевих та інших суглобах.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центріМетодика м’язово-фасциального розслаблення заснована на розтягуванні фасциальних ущільнень та ділянок укорочення за допомогою рук лікаря. Такі зміни можуть виникнути буквально на будь-якій ділянці тіла і, як правило, супроводжуються обмеженням рухів і болем.

Сполучно-тканинні структури, фасції буквально зв’язують усі частини тіла і приймають участь в регулюванні всіх життєво важливих функцій організму. Тому впливаючи на скелетно-м’язево-фасциальну систему змінюється і функціональний стан багатьох внутрішніх органів, що особливо важливо, коли справа стосується хронічних захворювань. Зменшуються застійні явища і значно поліпшуються обмінні процеси, що впливає на рухливість суглобів, крім того починається регрес больових відчуттів, у хворих покращується постава і може відновлюватись симетрія тіла.

Будь-який «збій» в певній ланці організму людини неминуче за собою потягне порушення в роботі всього організму і, як наслідок, появу різних симптомів і синдромів. Тому фахівці нашого Центру, виходячи з принципів єдності будови людського організму, під час лікування розглядають його, насамперед, як цілісну систему, що має безліч взаємозв’язків між зовнішніми і внутрішніми органами. Тривалість процедури і їх кількість визначається лікарем індивідуально.

 

Лікувальний масаж – ефективна лікувальна і профілактична методика, яка застосовується в комплексному лікуванні захворювань хребта та суглобів. Масаж допомагає позбутися від больових відчуттів, покращує роботу м’язів, покращує місцеві обмінні процеси, позитивно впливає на діяльність серцево-судинної, імунної, нервової систем, покращує циркуляцію крові та лімфи.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центріСучасний, переважно гіподинамічний, спосіб життя дуже негативно позначається на стані хребта. Він призводить до перенавантаження певних м’язів, з подальшим порушенням роботи м’язево-зв’язочного апарату, міжхребцевих дисків, суглобів. З роками стан тільки погіршується і до процесу залучається все більша кількість м’язів і хребців.

Часто уже в молодому віці з’являються ознаки дегенеративних захворювань хребта та суглобів. Однак більшість із них можна попередити відрегулювавши роботу м’язів усього тіла людини. Проведення масажу у досвідченого фахівця часто дозволяє запобігти початку патологічного процесу, а також істотно сповільнити прогресування вже наявних захворювань спини та суглобів.

Основний терапевтичний ефект від лікувального масажу зводиться до оптимізації роботи м’язево-звязочного апарату, що дозволяє покращити біомеханіку рухів хребта та суглобів та відновити їх функцію. Але лікування і профілактика захворювань спини не повинна обмежуватися лише масажем. Комплексний підхід в нашому Центрі передбачає застосування відповідних медикаментів (за необхідності), мануальну терапію, лікувальну фізкультуру, фізіотерапевтичні процедури та інші заходи, спрямовані на поліпшення стану пацієнта.

Масаж призначається тільки після ретельного обстеження лікарем, враховуючи можливі протипокази та індивідуальні особливості. Тривалість одного сеансу може складати від 30 хвилин до 1.5 години. Кратність процедур та тривалість курсу також визначається індивідуально та може варіюватись на протязі лікування, в залежності від стану пацієнта.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центріМасаж для дітей застосовується майже з народження. Чим раніше будуть ліквідовані функціональні блокади хребцевих сполучень, спазми м’язеві, порушення співвідношення кісточок, хребців , які виникли під час пологів, тим правильніше буде розвиватись дитинка.

 

 

 

Методи лікування, що застосовуються в медичному центріРефлексотерапія  включає в себе багато методів, що відрізняються якістю подразників акупунктурних точок. Класичним і давнім є голковколювання (акупунктура), а також її модифікація – електропунктура.

Ефективність лікування голковколюванням сильно залежить від правильної і точної діагностики захворювання. Також ефективність результату залежить від досвіду і кваліфікації практикуючого лікаря.

Тільки при професійному підході акупунктура дасть бажані результати.
Головний принцип голкотерапії полягає у використанні власних ресурсів організму.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центріПри застосуванні акупунктури прийом ліків мінімальний, це є вкрай важливою перевагою, враховуючи той факт, що багато хто в наш час страждає алергічними захворюваннями.

Голкотерапія практично не має побічних ефектів, а це значить, вона безпечна для організму людини.

У визначені лікарем точки ставляться дуже тонкі спеціальні акупунктурні голки. Голки зроблені з нержавіючої сталі із додатком срібра і мають різну довжину від 1-2 см до 8-10 см.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центріВсі голки одноразові та стерильні. Вибір голки, як правило, визначається розташуванням потрібної точки і анатомічної ділянки для досягнення максимального ефекту.

 

 

 

Лікувальна фізкультура (індивідуально)

Постізометрична релаксація спазмованих м’язів Старінець Г.О. , Коваленко Є.М.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі

Постізометрична релаксація спазмованих м’язів Побережник В.В.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі

Плазмоліфтінг в вертебрології
Сучасний ритм життя мегаполісу диктує нові правила його жителям. Щоб бути успішним, потрібно завжди залишатися здоровим, підтягнутим і доглянутим. Але різні фактори зовнішнього і внутрішнього середовища, до яких відносяться погана екологія, стреси, неправильне харчування, незбалансовані навантаження, шкідливі звички негативно відбивається на здоров’ї людей.

У зв’язку з цим до медицини XXI століття пред’являються серйозні вимоги.

Суспільство потребує наукових розробках, здатних не тільки ефективно боротися із захворюваннями, але і при цьому не чинити додаткового негативного впливу на організм людини.

Ідея високої ефективності лікування, при дотриманні принципів (жорстких стандартів) безпеки для здоров’я пацієнтів втілилася в розробці метода PlasmoliftingTM.

PlasmoliftingTM – це новий підхід до лікування, заснований на активації внутрішніх ресурсів організму для боротьби із захворюваннями, а також віковими, атрофічними і інвайроментальними (середовищні) змінами.

PlasmoliftingTM, як метод направлений на природне відновлення здоров’я людини, за допомогою стимуляції процесів регенерації в клітинах тканини, завдяки чому організм омолоджується зсередини.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі

Для боротьби із захворюваннями PlasmoliftingTM використовує закладений в нас природою механізм самовідновлення, який активізується тоді, коли в організмі відбуваються порушення, викликані хворобою.

Роль лікаря грають спеціальні клітини крові: еритроцити, лейкоцити і тромбоцити, що циркулюють по кровоносних судинах нашого тіла. Ці клітини, виконують будівельну і захисну функції і підтримують стабільніість внутрішнього середовища. Зокрема тромбоцити, відповідають за зупинку крововтрати і ремодульовання пошкоджених тканин.

Метод PlasmoliftingTM використовує силу крові, для локальної стимуляції регенерації в тому органі, де це необхідно, за допомогою ін’єкцій тромбоцитів, розчинених у плазмі.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі

В ході процедур, заснованих на методі PlasmoliftingTM, у пацієнта проводиться забір невеликої кількості крові в спеціальну вакуумну пробірку, з якої шляхом центрифугування виділяється плазма, яка містить тромбоцити.

Тромбоцітрана ауто плазма ін’єкційно вводиться в зону лікування, де запускаються процеси регенерації, що призводить до того, що клітина за клітиною уражений хворобою орган відновлюється і хвороба відступає.

Тромбоцитарна плазма посилює процес коллагенеза, остеогенеза і ангіогенеза, покращує кровообіг і міжклітинний метаболізм, в результаті чого організм знову починає функціонувати в режимі молодості.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центріВажливо відзначити, що компоненти містяться в тромбоцитарній ауто плазмі абсолютно природні для людини і не є мутагенами, не викликають онкології, пухлин та інших побічних ефектів і тому безпечні для здоров’я.

Універсальність методу дозволяє застосовувати його в багатьох напрямках медицини. Сьогодні PlasmoliftingTMпріменяется в ортопедії і травматології, неврології, гінекології та урології, косметологи, стоматології та інших напрямках медицини …

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі

Застосування методу Plasmolifting ™ в нашому медцентрі дозволяє істотно полегшити перебіг хронічних вертебрологичних захворювань, скоротити період реабілітації після травм і переломів, усунути запалення і больовий синдром.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центріМетод Plasmolifting ™ в неврологічній практиці полягає в тому, що тромбоцитарна ауто плазма (ТАП) ін’єкційно вводиться в тканини, що оточують суглоби , хребет: м’язи, , зв’язки, періостально в больові зони.

Завдяки вмісту в тромбоцитарній аутоплазмі не менше 6 факторів росту, необхідних для лікування кісток та м’яких тканин, метод Plasmolifting ™ використовується в терапії захворювань хребта для прискорення регенеративних процесів в пошкоджених тканинах. Є також успіхи в лікуванні між хребцевих кил по зменшенню їх в розмірах.

Ін’єкції ТАП сприяють зняттю запалення, надають протиалергічну дію, запобігають фіброзним і спайковим процесам, стимулюють утворення здорових кровоносних судин і нових клітин нервової тканини.

 

ПоказанняЕфекти
профілактика захворювань хребтазняття запалення
реабілітація після інсульту і травм хребтаусунення гіпоксії в тканинах
остеохондроз, люмбаго, міжреберна невралгіяусунення больового синдрому
протрузии і грижі дисківусунення больових «тригерних» точок
головні болі, біль в шиїзбільшення обсягу рухів в хребті
«шийна» мігрень, синдром хребцевої артеріїусунення болю в хребті і по ходу нервових корінців
сколіоз , кіфосколіоз (хвороба Шаермана – Мау)відновлення нервової тканини
спондилез, спондилоартроз хребтаполіпшення якості життя
компресійні переломи хребтазбільшення термінів ремісії захворювання
хвороба Бехтерева (як допоміжний метод)

 

Сьогодні PlasmoliftingTM є одним з найбільш перспективних і при цьому безпечних видів лікування, спрямованих на боротьбу з широким спектром захворювань.

У зв’язку з чим, лікування плазмою крові стає все більш популярним у багатьох розвинених країнах світу.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі

 

Тракції (витяжки) хребта

Тракційна терапія – метод лікування хребта, за допомогою якого короткочасної або тривалої тягою долається м’язову напругу або виявляється поступове розтягування на ту чи іншу область тіла з метою усунення контрактури або деформації.

Основний принцип витягнення полягає в розтягуванні хребта в різних напрямках за допомогою різних прийомів і пристосувань.

Терапевтична дія витягнення характеризується усуненням підвивихів дугоотросчастих суглобів і зменшенням м’язових спазмів в ураженому хребетно руховому сегменті, оптимізує руховий стереотип.

Розрізняють сухе і підводне витяжіння.

Сухе витягування проводиться поза впливу водного середовища.
Підводне витягування хребта являє собою поєднане вплив загальної ванни і витягування хребта у воді.

Залежно від відділу хребта на яке направлено тракционное вплив – шийні, грудні, поперекові тракції.

Залежно від ритму впливу – безперервні і переривчасті. Безперервні надають в основному Декомпресійний вплив. Переривчасті характеризується поступово збільшується тягою, максимальний рівень якої утримується кілька хвилин, потім тяга зменшується.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі

Існує зворотна тракция, при якій пацієнт знаходиться вниз головою, дає хороший ефект в перші критичні дні пошкодження диска, також активізує мозковий кровообіг, сприяє активізації роботи внутрішніх органов.благопріятное дію цієї тракції описано при протрузіях в шийно-грудному відділі хребта (контроль АТ).

Вертикальне витягування вважається досить інтенсивної процедурою в зв’язку з підвищенням внутрішньодискового тиску. Його проводять переважно особам молодого віку.

шийна витяжка
⦁ Контроль АТ
⦁ Під час витяжки голова нахилена вперед на 50 – 7 0.
⦁ Вага збільшується кожні 3 – 5 хвилин поступово.
⦁ Вага збільшується на -0.1, -0.3, -0.5, -0.7, -1кг.,
⦁ Загальна вага не більше – 5 -7 кг ..
⦁ Відразу після процедури шийний відділ зафіксувати напівтвердим коміром Шанца та контроль АТ

Тракційні лікування при захворюваннях хребта (механізм):
– здійснює розвантаження хребта шляхом збільшення відстані між тілами хребців
-зменшує патологічне напруження м’язів
-знижує внутрішньодисковий тиск, в результаті чого зменшується протрузія
-збільшує вертикальний діаметр міжхребцевого отвори, що веде до декомпресії нервового корінця і зменшення набряку.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі

Після процедури витягнення показані розвантаження хребта протягом 1-2 ч і носіння розвантажувальних ортопедичних корсетів.

Розвантажувальні корсети забезпечують зменшення осьового навантаження на хребет в результаті перенесення частини ваги тулуба на клубові кістки і на надпліччя (при патології в шийному відділі).

Носіння ортопедичного корсета може поєднуватись із заняттями лікувальної гімнастики і масажем, щоб уникнути прогресуючого ослаблення мускулатури тулуба або шиї .

Показання до тракції:
-гострі і підгострі больові прояви вертебральних синдромів (тріщина фіброзного кільця, протрузії міжхребцевих дисків, утиск капсули міжхребцевих суглобів)
-рефлекторні нейрососудинні, м’язево-тонічні болі в голові, шиї, плечах, попереку і кінцівках, зумовлені дією механічно-компресійного фактору.
-нейротрофічні порушення не корінцевого ґенезу
-застарілі переломи із нестабільністью РХС, сполучень, суглобів…
-негрубі, уповільнені радікулоішемічні синдроми у хворих із незміненим або вузьким спинномозковим каналом
– при зміщенні хребця (лістез) не більше 1/3 величини тіла, а в шийному відділі – 1/5)
-початкові стадії хвороби Бехтерева
-як підготовка до мануальної терапії

Протипоказання загальні:
-психічні захворювання в період загострення
-шкірні-венерологічні захворювання
гіпертонічна хвороба 2-3 ст.
-приступи стенокардії з дихальною недостатністю
-різко виражена вегетосудинна дистонія
-гострі запальні захворювання
-загострення шлунково-кишкових захворювань
-пухлини і метастази
-загальний важкий стан
-похилий вік
-вагітність

Протипоказання спеціальні:
-рубцово-спайкові процеси оболонок мозку
-порушення кровообігу спинного мозку
-вроджені дефекти
-захворювання з системним ураженням кісткової тканини
-виражений органічний сколіоз
-індивідуальна непереносимість витягнення
-негативна симптоматика після пробної тракції

При відсутності ефекту при пробному лікуванні нерекомендується повторювати процедуру.

При лікуванні фракційною терапією в нашому центрі Ви повинні пам’ятати наступні правила:

-приходити на тракцію за 15 хв до процедурури та відпочити в холі

-при виникненні больових або інших неприємних відчуттів негайно повідомити про це медсестру або іншому персоналу клініки. Іноді для припинення або ослаблення болю досить трохи змінити позу хворого.

-при повторних процедурах обов’язково брати з собою фіксуючий корсет на поперекову ділянку хребта, комірець Шанца для шийного відділу.

-полежати, відночиваючи в зручному для Вас положенні, після тракції 10-15 хв.

-не бажано сідати після поперекової тракції не менше 30 хв..

Ін’єкційна терапія

Лікувальні блокади застосовуються при захворюваннях нервової системи та опорно-рухового апарату, а також для лікування гострого та хронічного болю в суглобах і хребті*. Під час процедури лікування препарат вводиться в конкретну больову точку та максимально швидко знімає запалення й больовий синдром.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі

При цьому метою є усунення безпосередньо причини, а не тільки симптоматики. Саме тому наші лікарі використовують комплексний підхід у лікуванні, а не тільки уколи від болю в спині.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі

Як виглядає процес проведення процедури блокади хребта або суглоба?

Курс лікування блокадами триває 2-4 сеанси, за необхідності досягаючи 10 сеансів. Перерва між сеансами становить 3-4 дні. Як показує практика, поліпшення настає після 1-го сеансу лікувальних блокад. Після 2-го або 3-го сеансу блокад біль усувається повністю.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі

Які види блокад ми застосовуємо?

Методи лікування, що застосовуються в медичному центріНаші спеціалісти визначають курс лікування, вид блокад і необхідний препарат для ін’єкції індивідуально. Застосовується кілька варіантів блокад.

⦁ Знеболюючі паравертебральні блокади, наприклад, новокаїнові блокади, швидко усувають біль у тілі.

⦁ Протизапальні блокади застосовуються з метою зняття запалення в тканинах навколо місця виникнення болю, наприклад, при остеохондрозі й інших захворюваннях спини під час запального періоду.

⦁ Вітамінно -тканинна терапія покращує кровообіг, у результаті чого тканини та органи в зоні болю отримують додаткові поживні речовини.

⦁ Блокади із ферментативними препаратами (блокади грижі хребта) впливають на структуру та розмір міжхребцевих гриж.

⦁ Блокади з аутокровью (від пацієнта)

⦁ Блокади з аутокровью із додаванням стерильних в ампулах гомеопатичних препаратів різних фірм : Хеель, Гуна, Інфіпара В, Паске, Вале та інші

Лікувальні блокади допомагають забезпечити додаткову ефективність процедур і прискорюють результат лікування.

Переваги методу

⦁ Швидкий знеболюючий ефект: препарат одразу потрапляє до самого осередку болю (наприклад, блокада шийного відділу хребта).
⦁ Мінімальні побічні ефекти: незначна кількість препарату потрапляє в кров людини.
⦁ Багаторазове застосування в разі можливого загострення болю.
⦁ Комплексний вплив на організм: блокади знімають біль, м’язовий спазм, запалення та набряклість.

Показання до лікування

Основне показання для застосування лікувальних блокад – це гострий больовий синдром. У нашому медцентрі лікувальні блокади застосовуються для лікування гострого та хронічного болю в хребті та суглобах, фіброміалгіях.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі

⦁ Болі в спині або шиї.
⦁ Болі в хребті при міжхребцевих грижах.
⦁ Невралгії та неврити.
⦁ Остеоартрози та артрити.
⦁ Різні ревматоїдні процеси.

Однак застосування лікувальних блокад протипоказано у разі індивідуальної непереносимості препаратів, які використовують для ін’єкцій. Існують обмеження щодо застосування блокад у разі гнійно-запальних процесів у місці болю, а також у разі інфекційних захворювань та уражень тканин навколо зони блокади.

Для зняття больового синдрому, запалення та внутрішньотканинного набряку наші спеціалісти використовують також інші методи ін’єкцій:

⦁ Внутрішньом’язові ін’єкції.
⦁ Внутрішньовенні інфузії.
⦁ Внутрішньосуглобове введення препарату.
⦁ Зональні мультиін’єкції.

Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі